avlanmak

warning: Creating default object from empty value in /home/balik/domains/balikvadisi.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

BALIKÇILIKTA AVLANMA ÇEŞİTLERİ

balıkçılık avlanma çeşitleri ve hakkında kısaca bilgiler.

1- Dipten avlanma yöntemi dipten 3' lü veya daha fazla olta iğnesi ile balık avcılığıdır.Okuma iğne bu konuda tavsiyedir. Sırayla olta iğneleri bedene bağlanır, en uçta olta kurşunu olacak şekilde dibe doğru sallanır. Olta iğnelerine ayrı ayrı balık yemi takılır. Olta dipten 1 metre yukarıya çekilerek beklenir. Misinaya ella yada olta kamışı ile salınım verilir. Yukarıdan aşagıya doğru sallanırken balık oltaya gelir ve olta iğnesi balığın azına saplanır. Olta ile dip avcılığında çipura balığı, levrek balığı, mercan balığı, fangiri balığı, karagöz balığı, ısparoz balığı, kefal balığı avlanablir.

Zıpkın ile Avlanmak

Avlanma yöntemleri o kadar çokkı işte bir yöntem çeşidi daha zıpkınla avlanmak.

Zıpkın ile avlanmak suyun üzerinde yapılan balık avcılığından sonraki bir üst seviye, getirdiği zorluğun yanı sıra keyfininde bir o kadar fazla olduğu bir avlanma şeklidir. Zıpkın ile yapılan su altı avcılığında kaliteli malzeme seçimi, gerek avın bereketi ve alınan keyfin derecesi gerekse güvenlik açısından son derece önemlidir. Ayrıca zıpkın konusu diğer amatör ya da profesyonel balık avcılığında malzeme seçiminden biraz daha fazla dikkat gerektiren bir konudur. Bu tip avcılık sırasında en fazla dikkat edilmesi gereken konu başlığı can güvenliğidir. Zıpkın ile avlanmaya yeni başlayan arkadaşlarımızda yaşanan sorunların başında kalitesiz malzeme seçimi ile oluşan istenmeyen durumlar neticesinde bu son derece zevkli olan spordan çabuk soğumalar gelmektedir. Bu sorunlara ise an fazla aşınmış ve yıpranmış malzemelerin kullanımı yol açmaktadır.

Avlanma şeklinize göre kamış seçimi

Balıkttutcam ama nasıl kamış seçmem layım? Ne yapmalıyım ?Sorularınızın cevabı kısaca şu şekildedir.

Alabalık ve benzeri balık avı :

Alabalık genellikle küçük, hafif kaşık ve sahte yemlerde at çek tarzı avlanır. Bu sebeple Spin kamış diye tabir edilen 5-30gr arasında atarları olan ince ve hassas kamışlar tercih edilir. Avlanacağınız bölgedeki alana göre 210-330cm arasında ve genellikle 2 parçalı kamışlar veya FLY yöntemi için özel üretilmiş kamışları ve makineleri kullanabilirsiniz.

Sazan ve Yayın benzeri balık avı :

Son yorumlar

Balık Ve Hayat

Sadece balıkla beslenip hiçbir gıda eksikliği olmadan yaşam sürdürmek mümkün olduğunu?

Bu şekilde tektip beslenme ile eksiksiz beslenilecek başka bir gıdanın olmadığını BILIYORMUYDUNUZ?

Rabbıme Şükürler Olsun!!!

İçeriği paylaş